Kategorie

Znajdź przesyłkę

Kliknij w link aby wyszukać swoją paczkę w GLS

Chroń swoje dane i swoją tożsamość

Dlaczego niszczenie dokumentów ma znaczenie?

Jedyny sposób, by ochronić się przed kradzieżą tożsamości, to niszczenie dokumentów zawierających dane osobowe czy finansowe, takich jak wyciągi z kont bankowych, zaadresowana poczta, raporty sprzedaży itp. Niszczarka to produkt niezbędny w każdym mieszkaniu i biurze. Kradzież tożsamości to jedna z najszybciej rozwijających się form przestępczości w Europie, mimo to wielu ludzi lekceważy ją, wierząc, że ich to nie spotka. Gdyby jednak znali oni następujące statystyki:

  • Sprawdzanie zawartości koszy na śmieci jest podstawowym źródłem informacji dla złodziei tożsamości.
  • Wiele ofiar kradzieży tożsamości odkrywa, że ich dane zostały wykorzystane przez przestępcę dopiero ponad rok później.
  • Przeciętna ofiara potrzebuje ponad 300 godzin stresu i niepokoju na doprowadzenie swoich akt do porządku po kradzieży tożsamości.
  • Kradzież tożsamości może zniszczyć Twoją zdolność kredytową.
  • Kradzież tożsamości jest niezwykle stresującym doświadczeniem - może mieć poważne następstwa emocjonalne.

Wiadomości e-mail, rachunki za prąd, wodę i gaz, stare karty kredytowe, kopie umów o pracę, jak również wcześniej wymienione już przykłady dokumentów – wszystkie one zawierają poufne dane, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce. I nie chodzi tu wyłącznie o kradzież. O wycieku danych może często decydować także przypadek. Zatem niszcz informacje zawierające dane personalne, aby uniknąć kłopotliwej sytuacji, jaką może stworzyć fakt ich pozyskania przez innych.

Stać Cię na zignorowanie ryzyka kradzieży tożsamości?

TWOJA TOŻSAMOŚĆ JEST CENNA, CHROŃ JĄ. NIE WYRZUCAJ DOKUMENTÓW - NISZCZ JE!

* Stopień tajności

Nazywany inaczej poziomem bezpieczeństwa powinien być podstawowym parametrem uwzględnianym podczas zakupu niszczarki .

Określony jest normą DIN 32757 w pięciostopniowej skali i najogólniej rzecz ujmując określa wielkość ścinek, które otrzymujemy w procesie niszczenia dokumentu( a tym samym prawdopodobieństwo odczytania informacji w nim zawartych).

Oto klasyfikacja stopni tajności:

 Stopień I  Stopień II  Stopień III  Stopień IV  Stopień V

 

 

I stopień bezpieczeństwa

Wystarczający do ogólnej korespondencji i dokumentów, które straciły swoją ważność(upłynął termin ich przechowywania).Szerokość ścinek wynosi max. 12 mm i jest rezultatem cięcia paskowego

II stopień bezpieczeństwa

Dla dokumentów i materiałów wewnątrzfirmowych  ( np. błędne wydruki lub korespondencja firmowa).Szerokość ścinek wynosi max 6 mm i jest rezultatem cięcia paskowego.

III stopień bezpieczeństwa

Przeznaczony do materiałów  poufnych, dokumentów zawierających dane osobowe. Otrzymane w procesie niszczenia ścinki mają w zależności od systemu cięcia różne parametry: dla cięcia paskowego max  szerokość to 2mm, natomiast dla systemu paskowo-odcinkowego max wymiary to 4 x 80 mm

IV stopień bezpieczeństwa

Dla materiałów i danych tajnych, które ze względu na bezpieczeństwo nie powinny znależć się w niepowołanych rękach.Wymiary ścinek to max 2 x 15 mm, pozyskiwane w drodze cięcia paskowo-odcinkowego

V stopień bezpieczeństwa

Przeznaczone do dokumentów  ściśle tajnych, co do których obowiązuje najwyższa dyskrecja i normy bezpieczeństwa, dokumenty rządowe.Max wielkość ścinek to 0,8 x 13 mm- rezultat cięcia paskowo-odcinkowego

 *Sposób cięcia

Cięcie  paskowe:
-pozwala jednorazowo  niszczyć większą ilość kartek
-korzystna cena
-niższe stopnie tajności
-większa objętość ścinek
Cięcie paskowo-odcinkowe:
-wyższy stopień tajności
-mniejsza objętość ścinek
-większa pakowność ścinek
-mniejsza ilość jednorazowo niszczonych kartek

 *Przeznaczenie

-Niszczarki do domu i małego biura:jednorazowo niszczą kilka/kilkanaście kartek, a natężenie ich pracy nie powinno przekraczać ok.300 kartek dziennie

-Niszczarki do biur: z myślą o użytkowaniu przez kilku/kilkunastu pracowników, dzienne niszczenie ok 2000 arkuszy

-Niszczarki wysoko wydajne: wykorzystywane jako niszczarki centralne(obsługujące np. całe piętro) lub w archiwach,do jednorazowego niszczenia wielu arkuszy(nawet do kilkuset)

*Dodatkowe funkcje/na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

-niszczenie płyt CD, kart kredytowych:niektóre niszczarki posiadają specjalne kieszenie o tym przeznaczeniu, inne pozwalają na niszczenie płyt czy kart w kieszeni wejściowej głównej.

-niszczenie zszywek i spinaczy biurowych:niszczenie dokumentów bez konieczności usuwania spinaczy i rozszywania dokumentów.

-automatyczna funkcja STOP:automatyczne zatrzymywanie pracy niszczarki, gdy pojemnik zapełni się.

-gwarancja: na urządzenie oraz odrębna obejmująca noże tnące

-poziom wytwarzanego hałasu